KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14423042
nr 1442 3042
Hans Kajtorp
(1916-1991), Sverige
Oljemålning, Signerad, komposition. Olja på pannå, 27x17cm, yttermått inklusive ram: 39x29cm
Hans Kajtorp, född 1916 i Filipstad, död 1991, svensk målare och tecknare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 17 januari 2022
kl 20:24:44
17/1 20:10:15
Hans Kajtorp
Läs mer om Hans Kajtorp